Хижих динозаврів могли вбити водорості - вчені

30 серпня 2017, 15:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Палеонтологи виявили, що зростання числа отруйних водоростей могло привести до загибелі динозаврів

Американські дослідники знайшли докази своєї гіпотези під час розкопок на Мадагаскарі, йдеться в статті журналу Science .

Вчені зі Смітсонівського інституту у Вашингтоні виявили в північно-західній частині Мадагаскару цілий ряд масових поховань. Судячи з аналізу викопних останків, тварини загинули приблизно 70 мільйонів років тому - на 5 мільйонів років раніше, ніж почалося вимирання динозаврів в інших регіонах планети.

Відео дня

Оскільки багато скам'янілостей були знайдені неподалік від стародавніх річок, вчені припустили, що причиною вимирання динозаврів Мадагаскару стали древні водорості. Якщо водоростей було занадто багато, це могло призвести до отруєння як водоплавних тварин, так і тих, хто приходив на водопій. Таку думку висловив провідний автор дослідження, геолог Раймонд Роджерс.

На користь цієї гіпотези говорять, зокрема, пози, в яких помирали знайдені динозаври - судячи з усього, тварини перед смертю билися в конвульсіях. Крім того, вчені виявили відкладення карбонатів, які свідчать про активне зростання водоростей. Втім, залишків самих водоростей-убивць виявити поки не вдалося.

На думку палеонтолога Кей Беренсмайєр зі Смітсонівського інституту, "це - дуже провокаційна гіпотеза, яка звертає увагу на те, що ми, ймовірно, не розглядали досить серйозно".

Як повідомляло НВ, британські дослідники вважають, що виявили динозавра, який був відсутньою ланкою між травоїдними і хижими динозаврами. Виявилося, що тварина, яке назвали чілезавр, жив в кінці Юрського періоду, приблизно 145 мільйонів років тому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X