Вчені виявили бракуючу ланку в еволюції динозаврів

17 серпня 2017, 10:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Британські дослідники вважають, що виявили динозавра, який був відсутньою ланкою між травоїдними і хижими динозаврами

Виявилося, що тварина, яке назвали чілезавр, жив в кінці Юрського періоду, приблизно 145 мільйонів років тому, пише Science Alert .

У чілезавра був маленький череп, довга шия і тіло розміром близько 3 метрів. Ця тварина уявлялася вченим своєрідним "монстром Франкенштейна". Наприклад, його голова нагадує голову м'ясоїдних динозаврів, але він має плоскі зуби, які найкраще підходять для подрібнення рослин.

Відео дня

"Був розкол в генеалогічному дереві динозаврів, і дві гілки пішли по різним еволюційним напрямках. Схоже, що це сталося через зміни в дієті. Здається, деяким м'ясоїдним динозаврам стало вигідніше харчуватися рослинами", - говорить один з команди дослідників, Меттью Берон з Кембриджського університету у Великобританії.

Завдяки відкриттю стає зрозумілішою еволюція загону динозаврів, який називаетcя птахотазові. Судячи з усього, чілезавр був одним з перших птахотазових, найвідомішими представниками яких є трицератопс і стегозавр.

Дослідження проливає світло на те, як різні загони динозаврів розділилися і почали еволюціонувати в різних напрямках більш ста мільйонів років тому. Ймовірно, незабаром зміниться все генеалогічне древо динозаврів, яке не змінювалося вченими близько 130 років.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи виявили на півдні Аргентини кістки найбільшого з відомих видів динозаврів. Рептилія отримала назву Patagotitan Mayorum, маса тварини, мабуть, була більше, ніж маса деяких модифікацій Boeing 737.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X