Google хоче створити квантовий комп’ютер, який повністю змінить ваші життя. Ого, а чи це реально?

20 травня 2021, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Alphabet, яка володіє Google, планує вкласти мільярди доларів для створення першого комерційного квантового комп’ютера до 2029 року. Пояснюємо, чому це завдання є настільки складним і розмірковуємо, наскільки це здійсненна обіцянка.

На щорічній конференції для розробників Google I/O 2021 компанія викотила безліч анонсів — тут тобі й нова версія Android, і інструмент, який визначає шкірні захворювання, і штучний інтелект, який може підтримати будь-яку розмову з людиною (так, з ним можна поговорити навіть про українську політику).

Відео дня

Однак мене особливо зацікавивновий кампус Quantum AI в Каліфорнії, який повинен допомогти компанії виконати її надзвичайно амбітну мету — створення комерційного квантового комп’ютера до 2029 року.

Чому тут фігурує слово комерційний? Що це означає? І хіба у нас досі немає квантових комп’ютерів? Ми ж постійно читаємо новини про те, як вони щось там рахують швидше за звичайні комп’ютери, симулюють Всесвіти та взагалі допоможуть нам розгадати мало не всі таємниці світобудови. Давайте розбиратися.

Почнемо з того, що взагалі таке квантовий комп’ютер. Його створюють з різних металів, серцем яких є маленький процесор, охолоджений в спеціальному холодильнику до температури, близької до абсолютного нуля (близько -273 градусів Цельсія). Він підключений до звичайної електроніки, яка працює за кімнатної температури, і зчитує інформацію з квантового комп’ютера за допомогою цифро-аналогових перетворювачів.

У звичайних комп’ютерах вся інформація зашифрована в бітах — мінімальній одиниці інформації. Вони існують лише в одному стані з двох — 0 або 1 (це важливо). Фактично, вся сторінка, яка зараз відкрита у вашому браузері — це набір нулів і одиниць, які шикуються в певному порядку. Кубіт — це мінімальна одиниця інформації у квантових комп’ютерах. Головна його відмінність від біта — він може перебувати в суперпозиції, тобто в двох станах одночасно — і 0, і 1.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X