Вчені навчили ШІ симулювати розвиток нашого Всесвіту на відеокартах. Чому це великий успіх для космології?
Астрофізики розробили спосіб моделювати складні Всесвіти за допомогою штучного інтелекту на графічних процесорах. Це істотно прискорить космологічні вивчення фізичних процесів у нашому світі.
Космологічні симуляції — важлива частина розкриття багатьох загадок Всесвіту, особливо тих його частин, які зараз практично недоступні людині — наприклад, чорні діри, антиматерія або темна енергія. Однак до цього моменту дослідники були дуже обмежені навіть у теорії — у високій роздільній здатності вони могли моделювати лише невелику ділянку Всесвіту. Для відтворення цілого світу їм доводилося жертвувати якістю, і створювати його в низькій роздільній здатності, що могло не давати повної картини.
До того ж навіть на такий «невеликий» обсяг роботи у вчених йшло дуже багато часу. Наприклад, для моделювання Всесвіту розміром приблизно 500 мільйонів світлових років, в якому існують 134 мільйони частинок, у них йшло трохи більше ніж 23 дні. Новий підхід дозволить дослідникам проробляти ту ж саму роботу всього за 36 хвилин. Результати ще більше дивують, якщо створювати Всесвіт у тисячу разів більший, в якому існує 134 мільярди частинок. У разі використання традиційного методу вчені чекали б такий світ кілька місяців. Тепер для цього потрібно 16 годин.
Що вони для цього зробили? Замінили суперкомп’ютери на графічні процесори.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.