Тривожний звіт ЮНЕСКО: що буде з льодовиками об'єктів Світової спадщини за 30 років

Глобальне потепління (Фото:Ken Weber/Alamy)
Танення льодовиків одна з найгостріших тем для вчених-кліматологів та кліматичних активістів. Олії у вогонь підливає новий звіт ЮНЕСКО, згідно з яким об'єкти Світової спадщини вже скоро зовсім не можна буде впізнати.
Згідно з новими даними Всесвітньої метеорологічної організації, температура у Європі збільшувалася на 0,5°С кожні 10 років, що зробило цей континент найспекотнішим на планеті.
Однією з ключових загроз глобального потепління є танення льодовиків, через що змінюється екосистема Землі, мігрують і вимирають тварини, а у найбільш уразливих країнах все частіше спалахують катаклізми.
Вірусологи також припускають, що заморожені у льодовиках по всьому світу віруси та бактерії можуть спричинити нову пандемію у зв’язку з глобальним потеплінням.
Про нову загрозу нещодавно повідомили представники ЮНЕСКО: за даними організації, вже до середини сторіччя об'єкти Світової спадщини на різних континентах можуть втратити величезну кількість льодовиків.
Зокрема, це стосується національного парку Кіліманджаро у Африці, льодовиків у європейських Піренеях та Доломітових Альпах, Єллоустонському та Йосемітському національних парках у США
В організації попередили, що льодовики, які перебувають під охороною ЮНЕСКО, щороку втрачають близько 58 млрд тонн льоду. Скільки ще їм лишилося жити?