Геофізики попереджають про пробудження супервулкана в Італії

Наукпоп

21 грудня 2016, 10:14

Геофізики попереджають про пробудження супервулкана в Італії

Геофізики попереджають про пробудження супервулкана в Італії - фото

Фото: Вікіпедія

Викиди сірки в районі Неаполя

Італійські та французькі вчені показали зростання вулканічної активності під Флегрейскими полями в районі Неаполя

Це означає, що в перспективі в Італії може статися виверження супервулкана, який, ймовірно, близько 40 тисяч років тому викликав вимирання неандертальців, пише Nature.

В основному дослідження присвячено математичному моделюванню газоутворення у вулкані, до того, як змінюється вулканічна активність і стан магми в цьому регіоні.

"Ми вважаємо, що магма може наближатися до критичної точки дегазації на Флегрейських Полях, вулкані в столичному районі Неаполя, одному з найбільш густонаселених районів у світі, і де в даний час спостерігається прискорення деформації і нагріву", - заявляють вчені.

За останні 15 років вчені помітили зростання кількості підняттів грунту і викидів газів, прихованих під кальдерою — улоговиною, що залишилася після обвалення стінок вулкана. Тим не менш, конкретних строків пробудження вулкана автори дослідження не називають.

Супервиверження Флегрейських полів близько 40 тисяч років тому, відбулося за геологічними мірками синхронно з виверженнями вулканів Казбек на Кавказі і Свята Анна у Південних Карпатах, що, можливо викликало наступ вулканічної зими і стало причиною вимирання неандертальців.

Згідно з новими даними, після виверження в атмосфері над Європою збільшилася кількість сірки, яка поглинала сонячне світло, в результаті чого температура повітря знизилася на 5-10 градусів за Цельсієм.

Раніше НВ повідомляло, що на початку листопада 2016 року на Суматрі вулкана Сінабунг викинув стовп попелу заввишки 1,5 кілометра.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися