Геофізики попереджають про пробудження супервулкана в Італії

21 грудня 2016, 10:14
Італійські та французькі вчені показали зростання вулканічної активності під Флегрейскими полями в районі Неаполя

Це означає, що в перспективі в Італії може статися виверження супервулкана, який, ймовірно, близько 40 тисяч років тому викликав вимирання неандертальців, пише Nature.

В основному дослідження присвячено математичному моделюванню газоутворення у вулкані, до того, як змінюється вулканічна активність і стан магми в цьому регіоні.

Відео дня

"Ми вважаємо, що магма може наближатися до критичної точки дегазації на Флегрейських Полях, вулкані в столичному районі Неаполя, одному з найбільш густонаселених районів у світі, і де в даний час спостерігається прискорення деформації і нагріву", - заявляють вчені.

За останні 15 років вчені помітили зростання кількості підняттів грунту і викидів газів, прихованих під кальдерою — улоговиною, що залишилася після обвалення стінок вулкана. Тим не менш, конкретних строків пробудження вулкана автори дослідження не називають.

Супервиверження Флегрейських полів близько 40 тисяч років тому, відбулося за геологічними мірками синхронно з виверженнями вулканів Казбек на Кавказі і Свята Анна у Південних Карпатах, що, можливо викликало наступ вулканічної зими і стало причиною вимирання неандертальців.

Згідно з новими даними, після виверження в атмосфері над Європою збільшилася кількість сірки, яка поглинала сонячне світло, в результаті чого температура повітря знизилася на 5-10 градусів за Цельсієм.

Раніше НВ повідомляло, що на початку листопада 2016 року на Суматрі вулкана Сінабунг викинув стовп попелу заввишки 1,5 кілометра.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X