Генетики з'ясували, чому вимерли останні мамонти на Землі

3 березня 2017, 09:35
Біологи з Каліфорнійського університету назвали причину зникнення останньої популяції мамонтів на Землі

Мамонти, які ще жили на острові Врангеля, коли в Єгипті будували піраміду Хеопса, вимерли через накопичення генетичних мутацій, повідомляє Science Alert.

"Ми побачили щось на зразок грецької трагедії, записаної в ДНК бідного мамонта. Якщо ви подивитеся на ДНК цього мамонта, ви побачите всі погані мутації, які можливо", - пояснює еволюційний генетик Ребекка Роджерс з Університету Північної Кароліни.

Відео дня

Йдеться про втрати безлічі нюхових рецепторів, а також зміни в активності генів, що відповідають за вибір партнера і положення в соціальній ієрархії. Саме ці мутації могли призвести до зникнення популяції мамонтів на острові Врангеля на північ від Сибіру.

Роджерс з колегами порівняли геноми мамонтів з острова Врангеля і з материка. Аналіз показав, що мамонт з острова Врангеля мав цілий ряд шкідливих мутацій, які не зустрічались у його родича з континентальної Сибіру. Зокрема, мутації в гені під назвою FOXQ1 могло вплинути на структуру волосся мамонта, зробивши шерсть більш тонкою. Це, разом зі складнощами в добуванні їжі через втрату частини рецепторів, певно, і призвело до загибелі останніх мамонтів.

Раніше НВ повідомляло, що група дослідників підійшла впритул до початку процесу генетичного інжинірингу, який дозволить відродити мамонта, вимерлого 4 тисячі років тому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X