Гальмуємо. Сучасні люди мутують повільніше, ніж будь-коли раніше

23 січня 2019, 15:50

Порівнюючи генетичні зміни у нащадків різних приматів, дослідники встановили, що рівень мутацій сповільнилося з тих пір, як люди виділилися в окремий вид.

Це відкриття дозволило вченим перерахувати час розбіжності видів в еволюції людини, пише Science Alert .

Дослідники з Орхуського університету і Копенгагенського зоопарку зібрали генетичну інформацію від батьків і нащадків шимпанзе, горил і орангутанів, щоб порівняти їх рівень мутацій з нашим власним.

Відео дня

Аналіз послідовностей ДНК виявив кількість нових мутацій, що з'явилися в кожному поколінні, що дозволило команді порівняти цифри по різним гілкам сімейного древа приматів.

"За останні шість років кілька великих досліджень порахували цей показник для людей для людей, тому ми володіємо великими знаннями про кількість нових мутацій, які відбуваються у нас щороку", - говорить популяційний генетик Сорен Безенбахер з Орхуського університету.

З'ясувалося, що частота мутацій в кожній з десяти вивчених сімей мавп в середньому була на 150% вище, ніж у нас. Результати також показують, що це уповільнення почалося порівняно недавно в нашій історії, можливо, всього 400 000 років тому, незадовго до того, як наші предки стали сучасними людьми. Якщо частота мутацій у людиноподібних мавп залишалася незмінною, то від шимпанзе ми відокремилися 6,6 млн років тому, від горил - 9,1 млн років тому, а від орангутанів - 15,9 млн років тому.

"Час видоутворення, який ми можемо тепер розрахувати на основі нового коефіцієнта, набагато краще відповідає часу видоутворення, яке ми очікуємо від датованих скам'янілостей людських предків", - говорить старший дослідник Міккель Хайде Шіеруп з Орхуського університету.

Це також може спонукати нас переосмислити розбіжність неандертальців і сучасних людських предків, що зажадає від нас перерахунку оцінок, заснованих на трохи більш високій частоті мутацій, ніж в даний час.

Що стало причиною цього уповільнення, можна тільки здогадуватися. Дослідники припускають, що це може мати якесь відношення до нашого пізнього статевого дозрівання і більш тривалим періодів зміни поколінь. Малоймовірно, що це допомогло нам адаптуватися - наша еволюція розвивалася стрімкими темпами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X