Фінляндія повністю відмовиться від вугілля

28 листопада 2016, 10:49
Фінський уряд оголосив про плани поетапної відмови від усіх видів спалювання вугілля до 2030 року

Це зробить північноєвропейську країну першою державою, яка відмовиться від одного з найбільш давніх і забруднюючих атмосферу викопних видів палива, пише Science Alert.

Нова енергетична і кліматична стратегія вже підготовлена і представлена урядом країни і в березні 2017 року буде розглянута парламентом. Фінська стратегія призведе до тотальної заборони на вугілля для виробництва енергії - безпрецедентний крок для розвиненої країни.

Відео дня

"Використання потенціалу фінських відновлюваних джерел енергії для виробництва електроенергії на промисловому рівні є одним з центральних питань в досягненні міжнародних цілей в області клімату", - сказав міністр з економічних питань Фінляндії, Олі Рен.

Одна з причин, за яким Фінляндія може безболісно зробити такий крок, складається в тому, що на вугілля - яке країна повинна імпортувати - припадає лише невелика частина (8 відсотків) загального виробництва електроенергії в країні.

Раніше НВ повідомляло, що британський Кабмін прийняв рішення закрити всі вісім вугільних електростанцій Великобританії до 2025 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X