Ми їх недооцінювали. Неандертальці могли володіти деякими технологіями сучасних людей — вчені

17 лютого 2021, 17:47

Вчені виявили, що неандертальці жили південніше, ніж передбачалося раніше, а також користувалися технологіями, якими, як вважалося, могли користуватися лише Homo Sapiens.

Дослідники проаналізували кам'яні знаряддя праці та зуб 9-річної дитини, і визначили, що 50-70 тис. років тому неандертальці переселилися в Левант, де мали б адаптуватися до іншого ландшафту і клімату.

Відео дня

«Зараз це місце вважається найпівденнішим відомим ареалом їх проживання в світі», — розповідає археолог Джеймс Блінкхорн в інтерв'ю The Academic Times. За його словами, раніше вчені сходилися на думці, що неандертальці — "виключно євразійська популяція".

Але зараз дослідники виявили, що вони могли йти ще південніше — в пустельні райони на територіях Сирії і Йорданії. А це, в свою чергу, могло вплинути на ті інструменти, якими вони користувалися.

Раніше вчені були впевнені, що технікою створення гострих предметів під назвою нубійський леваллуа користувалися виключно Homo Sapiens. Через це вважалося, що інструменти, виготовлені цією технікою, які знаходили в Південній Африці, свідчили про те, що там жили перші сучасні люди. Але тепер це припущення поставлено під сумнів — вчені роздумують наскільки реальним було те, що туди дісталися неандертальці.

"Зараз у нас немає прямих доказів присутності неандертальців в Африці. Але південне розташування Шукби, всього в 400 км від Каїра, може вказувати на те, що іноді вони туди заходили", — розповідає історик Кріс Штрінгер з Музею природознавства в Лондоні.

Також дослідники впевнені, що їх знахідки вказують на біологічний і культурний розвиток неандертальців.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X