Еліксир безсмертя. Вчені розкрили секрет давньої рідини в китайській гробниці

4 березня 2019, 08:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські археологи під час розкопок стародавнього поховання в районі міста Лоян знайшли глечик з рідиною, яка в давні часи вважалася еліксиром безсмертя.

При цьому спочатку учасники розкопок припустили, що перед ними - стародавнє рисове вино, пише The History Blog.

Речовина в глечику була жовтою і пахла спиртом. Було виявлено, що в інших гробницях того ж періоду містилося вино з рису або сорго, яке зберігалося в бронзових судинах. Алкоголь відігравав важливу ритуальну роль у похоронних практиках того періоду.

Відео дня

Однак, лабораторні випробування рідини показали, що попередня ідентифікація вина була помилковою. Це був не алкоголь, а суміш нітрату калію і алуниту, мінералу сульфату алюмінію і калію. Це два компоненти, які, згідно з давніми даоськими текстами, могли бути використані для створення еліксиру безсмертя.

Вік знахідки вчені визначили як 202 рік до н. е. - 8 рік н. е. Це були часи династії Західна Хань.

Ртуть і свинець були основою більшості формул еліксиру, і може здатися дивним, що обидві ці речовини є смертельними отрутами, але насправді здатність покінчити з життям розглядалася як інша сторона їх передбачуваної здатності продовжувати життя.

Цікаво, що китайська література описує багатьох дворян, навіть імператорів, які померли від еліксиру безсмертя. Цинь Ши Хуанді, перший імператор об'єднаного Китаю, вважається першим імператором, який помер (у 210 р до н.е.) від отруєння еліксиром. Останнім убитим у пошуках безсмертя був імператор Юнчжен у 1735 році.

"Це перший раз, коли міфічні "Ліки для безсмертя" були знайдені в Китаї. Рідина має велике значення для вивчення стародавніх китайських трактатів про досягнення безсмертя", - сказав Ши Цзячжен, глава Інституту культурних реліквій та археології в Лояні.

Раніше НВ повідомляло, що в печері на італійському острові Сицилія знайшли сліди вина віком 6 тисяч років. Команда дослідників з Університету Південної Флориди проаналізувала старовинну посудину. У ній виявили сліди вина, яке жителі Сицилії пили шість тисяч років тому.

"Це значне відкриття, оскільки це - найбільш раннє відкриття винного осаду за всю історію італійського півострова. Це створює абсолютно нову картину розвитку суспільства", - зазначили американські археологи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X