Експерти визнали підробкою журналістів листи Джека Різника

31 січня 2018, 20:59

Лінгвістичний аналіз показав, що листи знаменитого лондонського вбивці Джека Різника виявилися підробкою журналістів.

Британський лінгвіст Андреа Ніні з Манчестерського університету проаналізував тексти 209 листів і вважає, що їх написали журналісти британських газет, повідомляє Gizmodo.

Відео дня

Всього на адресу поліції, лондонських газет і офіційних осіб прийшла величезна кількість листів, але більшість з них експерти давно визнали фальшивками. Найважливішими для розслідування вчені визнають три листи, під умовними назвами "Дорогий начальник", "Зухвалий Джекі" і "З пекла".

Андреа Ніні прийшов до висновку, що листи "Дорогий начальник" і "Зухвалий Джекі" дійсно були написані однією і тою ж особою. Для цього Ніні вивчив мовні конструкції в листах і виявив кілька загальних мовних рис для цих двох документів. Наприклад, автор використовував дієслово "to keep back" в значенні "затримати, відкласти". В інших текстах для цього частіше використовують дієслово "withhold". Також автор використовував дієслово "працювати" в значенні "вбивати". В інших листах такої схожості рис не виявили.

"Лист "Дорогий начальник" вже був відомим публіці, коли листівка "Зухвалий Джекі" була отримана. Тим не менш, вони демонструють набагато більший рівень лінгвістичної подібності в плані поєднання слів, набагато більше, ніж можна було б очікувати, якби вони були написані різними людьми. Таке не могло статися випадково", - підкреслив Ніні.

Ніні вважає, що його висновки підтверджують "журналістську" теорію появи листів. Відповідно до неї, найперші листи, що надійшли в Центральне агентство новин (а звідти в поліцію), створили журналісти лондонських газет. Таким чином вони хотіли підняти популярність своїх видань. Відомо, що перші листи приходили в поліцію не безпосередньо, а через газети.

Джек Різник - псевдонім, присвоєний серійному вбивці, який діяв в Уайтчепелі і прилеглих районах Лондона в другій половині 1888 року. Прізвисько взято з листа, надісланого в Центральне агентство новин, автор якого взяв на себе відповідальність за вбивства.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X