Експерти стверджують, що епоха викопного палива наближається до кінця

16 червня 2016, 16:09
Аналітики Bloomberg New Energy Finance (BNEF) вважають, що 2025 рік стане поворотним в світовій енергетиці. З цього часу споживання викопного палива почне знижуватися, і все більше електроенергії буде здійснюватися на сонячних і вітряних електростанціях

Експерти BNEF відзначають, що такий поворот станеться "не тому що у нас закінчується вугілля та газ, а тому що їм знаходяться більш доступні альтернативи".

Вартість електроенергії, виробленої на сонячних і вітряних електростанціях, знижується так швидко, що навіть мінімальні ціни на газ та вугілля не зупинять переходу на поновлювані джерела енергії.

Відео дня

За прогнозами BNEF, до 2027-го року будівництво нових сонячних і вітряних електростанцій стане дешевше ніж утримання вже існуючих газових і вугільних.

"Це буде переломний момент, який призведе до стрімкого розвитку і поширення відновлюваних джерел енергії", - відзначають аналітики BNEF.

Крім того, в розвиток сонячної, гідро - та вітроенергетики будуть вкладені чималі кошти. Протягом наступних 25 років обсяг інвестицій складе $7,8 трильйона. Для порівняння, на розвиток традиційної енергетики, яка залежить від викопного палива, буде витрачено $2,1 трильйона.

Найбільша ставка буде зроблена на сонячну енергію. На неї буде витрачено $3,4 трильйона. Експерти BNEF прогнозують, що до 2030-го найдоступнішим видом енергії стане саме сонячна.

Вони також пророкують світле майбутнє електромобілям. Передбачається, що до 2040-го на них припадатиме до 35% продажів нових автомобілів в світі. Більше того, вони будуть налічувати 25% світового автопарку.

Аналітики BNEF вказують на Індію, як на основну загрозу кліматичної стабільності в майбутньому. До 2040-го потреба країни в електриці збільшиться в 4 рази. При цьому "країна сидить на горі вугілля", яке вона має намір використовувати, відзначають вони.

Тим не менш, перехід до відновлюваної енергії в наступні роки не зупинить зростання температури на Землі. Експерти BNEF вважають, що вона виросте більш ніж на 2 градуси Цельсія, хоча країни, що підписали Паризьку кліматичну угоду і прагнуть не допустити цього.

Показати ще новини
Радіо NV
X