Дурна ідея. Астронавт місії Apollo розкритикував ідею польоту до Марса

27 грудня 2018, 10:39

Білл Андерс, один з астронавтів місії "Аполлон-8" 1968 року, вважає, що було б "нерозумно" і "майже смішно" відправляти корабель з екіпажем на Марс.

Андерс вважає, що NASA може набагато краще використовувати виділені на проект час і гроші, пише Science Alert.

"Який імператив? Що штовхає нас на Марс? Я не думаю, що публіка зацікавлена в цьому. Між тим, роботизовані зонди цілком успішно досліджують Марс", - сказав Білл Андерс в недавньому інтерв'ю.

Відео дня

Суть аргументу Андерса зводиться до того, що NASA використовує порочне коло широко розрекламованих місій, які зміцнюють імідж агентства, покращують його фінансування і залучають талановитих фахівців, з тим щоб воно могло запускати інші місії.

Білл Андерс (ліворуч) під час інтерв'ю в 2012 році. Фото: Images.nasa.gov

Андерс стверджував, що відправка астронавта на Марс буде домінувати в новинному циклі, але не буде розширювати межі практичних наукових знань - по суті, це невідповідність між пріоритетами NASA і інтересами суспільства.

Крім того, він піддав критиці і саму організацію: "NASA так закостеніла, вона перетворилася в програму для працевлаштування. Багато центрів в основному зацікавлені в тому, щоб бути зайнятими, і ви не бачите ніякої суспільної підтримки, крім того, що з податків їм платять гроші".

Відзначимо, Білл Андерс в складі екіпажу Аполлона-8, в який також входили астронавти Френк Борман і Джим Ловелл, стартував з мису Канаверал 21 грудня 1968 року. Це був перший пілотований старт триступеневої ракети-носія Сатурн-5 Політ до Місяця склав трохи більше 66 годин. Вийшовши на навколомісячну орбіту, корабель зробив 10 обльотів навколо супутника Землі, після чого відправився назад. На той момент це було найдальше місце в космосі, куди змогло дістатися людство.

Цікаво, що Френк Борман не погодився з висновками свого колеги по польоту в космос.

"Я не такий критичний до NASA, як Білл. Я твердо вірю, що ми потребуємо активного дослідження нашої Сонячної системи, і я думаю, що людина є частиною цього. Але думаю, що навколо Марса багато ажіотажу, а це нісенітниця", - сказав Борман.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X