Доторкнутися до зірки. Сонячний зонд NASA передав перший знімок

20 вересня 2018, 14:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Відправлений до Сонця зонд Parker Solar Probe передав на Землю перші зображення, які зроблені набором з чотирьох інструментів, призначених для вивчення корони Сонця.

9 вересня був вперше відкритий захист широкосмугового тепловізора сонячного зонда (WISPR), що дозволило Parker зробити перше зображення навколишнього простору, повідомляє CNET.

Відео дня

Перше зображення від Parker - це не таке велике відкриття, але це важливий етап у забезпеченні того, щоб всі системи космічного корабля працювали в штатному режимі.

Апарат WISPR складається з пари телескопів, так що на зображенні два знімка. Перше зображення з зонда Parker не містить Сонця, але воно містить ще одну опору сонячної системи: Юпітер. Газовий гігант - це яскрава пляма на правому зображенні, прямо праворуч від центру. Зліва - знімок Чумацького шляху.

Перші дані показали, що всі інструменти працюють ефективно - і це є доброю ознакою для NASA і її дослідницьких груп, оскільки ми наближаємося до Cонця ближче, ніж будь-коли раніше.

У NASA повідомили, що місія поки що йде за планом. На початку жовтня апарат наблизиться до Венери, після чого попрямує у бік Сонця. Parker Solar Probe повинен наблизитися до поверхні зірки приблизно на 6,2 мільйона кілометрів.

Нагадаємо, 12 серпня 2018 го, відбулася історична подія - зонд Parker Solar Probe запустили в довгоочікувану місію з вивчення Сонця. У разі успіху, зонд зробить 24 оберти навколо зірки, потрапить у верхні шари сонячної атмосфери і наблизиться на рекордно близьку відстань, фіксуючи всі необхідні дані.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X