Американські хіміки виділили $500 000 українським ученим, які тікають від війни

22 квітня, 13:45
Допомога вченим України (Фото:kcl.ac.uk)

Допомога вченим України (Фото:kcl.ac.uk)

Американське хімічне товариство (ACS) пожертвувало півмільйона доларів на підтримку вчених з України, які були змушені втекти від війни.

Пожертва піде на підтримку програми Національної академії наук США (NAS) «Вчені та інженери у вигнанні або переміщених особах» ( SEED).

Програма допомагає українським вченим та інженерам переїхати та продовжити свою роботу в Польщі та інших сусідніх країнах.

Відео дня

За сприяння польської та української академій наук NAS надає вченим гранти на роботу у відповідних науково-дослідних установах на строк до шести місяців. Нове фінансування від ACS спрямоване насамперед на допомогу українським ученим-хімікам.

Повідомляється, що з моменту російського вторгнення до України близько 20 тис. вчених покинули країну. Багато чоловіків-дослідників залишилися в Україні, тому NAS підтримує переважно вчених жіночої статі.

«Ми розуміємо необхідність допомогти вимушеним переселенцям вченим, щоб вони могли продовжити свою роботу та кар'єру. Завдяки NAS ми пишаємося тим, що підтримуємо цих кваліфікованих та талановитих людей», — заявив голова Ради директорів ACS.

Національна академія наук – це приватна некомерційна установа, створена відповідно до хартії Конгресу, підписаної президентом Авраамом Лінкольном у 1863 році. Американське хімічне товариство - некомерційна організація, заснована Конгресом США в 1876 році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X