Вчені зі США назвали програми, які прослуховують вас навіть із вимкненим мікрофоном

22 квітня, 13:02
Цифрове прослуховування (Фото:Thinkstock)

Цифрове прослуховування (Фото:Thinkstock)

Експерти у галузі конфіденційності в інтернеті з Університету Вісконсін-Медісон вивчили, які програми прослуховують користувачів при вимкненому мікрофоні.

Доцент кафедри електротехніки та обчислювальної техніки та автор дослідження Кассем Фаваз заявив, що феномен прослуховування з вимкненим мікрофоном поширений серед багатьох додатків відеозв'язку на платформах iOS, Android, Windows та Mac.

Відео дня

«У переважній більшості випадків, коли ви відключаєте запис, ці програми не відмовляються від доступу до мікрофона. Це проблема. Коли ви відключені, ви не очікуєте, що ці програми збиратимуть дані», - заявив Фаваз.

Вчені проаналізували 223 програми відеоконференцій, серед яких Zoom, Slack, MS Teams/Skype, Google Meet, Cisco Webex, BlueJeans, WhereBy, GoToMeeting, Jitsi Meet, Discord та інші.

Виявилося, що всі протестовані програми іноді збирають необроблені аудіодані навіть при відключенні мікрофона.

Деякі програми збирають інформацію та доставляють дані на свій сервер з однаковою швидкістю, незалежно від того, відключено мікрофон чи ні.

Автори дослідження також змогли визначити тип дій користувачів, які вони виконують у фоновому режимі на основі аудіоданих, зібраних програмами при вимкненому мікрофоні.

Іншими словами, за звуком, який збирають програми навіть із вимкненим мікрофоном, можна визначити, що роблять користувачі. Наприклад, готують їжу, їдять, слухають музику, набирають текст чи прибирають приміщення.

Команда змогла визначити фонову активність на основі цих звуків із середньою точністю 82%.

«Камеру можна вимкнути або навіть покласти на неї руку, і хоч би що ви робили, вас ніхто не побачить. Але, схоже, що це не працює у випадку із мікрофоном», — заявив Фаваз.

Ви можете вимкнути мікрофон на рівні апаратного забезпечення в налаштуваннях пристрою. Але це вимагає виконання кількох дій і забирає час.

Дослідники вважають, що вирішити проблему можна за допомогою легкодоступних програмних перемикачів або навіть апаратних перемикачів, які дозволять користувачам вручну вмикати та вимикати свої мікрофони.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X