Добре вийшло. Шотландець зізнався, що зробив "древній" аналог Стоунхенджа

23 січня 2019, 11:35

Кам'яне коло, якому, як вважали, було тисячі років, виявився більш сучасним після того, як шотландський фермер визнав його будівництво в 1990-х роках.

"Лежаче кам'яне коло" в Абердінширі вважався вченими "незвичайним" через його невеликий діаметр і відносно невеликі камені, пише Guardian.

Спочатку справжність споруди підтвердила археологічна служба з Ради історичної спадщини Шотландії і Абердинширу. Дослідження невеликого аналога Стоунхенджа тривали, поки з археологами не зв'язався колишній власник ділянки, який сказав, що створив його як копію в середині 1990-х років.

Відео дня

Ніл Акерман, помічник історичного секретаря в раді Абердинширу, сказав: "Очевидно, ми розчаровані, дізнавшись про такий розвиток подій, але визнання також додає цікавий елемент в його історію. Те, що він так точно скопіював тип регіонального пам'ятника, свідчить про знання, вдячністьі залученість в археологію регіону з боку місцевої громади".

"Я сподіваюся, що камені продовжать використовуватися в якості туристичного об'єкта. Незважаючи на те, що він не древній, він все ще знаходиться в фантастичному місці і є відмінним елементом ландшафту", - додав Акерман.

Він пояснив, що такі пам'ятники важко датувати, тому вчені спочатку розглядають як справжні будь-які сучасні копії. Такі кам'яні кола часто датуються 3500-4500 роками і є унікальними для північного сходу Шотландії.

Такі кола відносяться до кромлехіва - древніх споруд, як правило, пізнього неоліту або раннього бронзового століття. Кромлехи зустрічаються практично по всій Євразії. Найбільша концентрація кромлехів (понад тисячу об'єктів) припадає на територію Британських островів і півострова Бретань. Найбільш вражаючі і широко відомі представники цієї групи - кромлехи Ейвбері і Стоунхендж.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X