Десятки мумій. У Єгипті виявили незвичайну гробницю

26 квітня 2019, 08:04

Єгипетсько-італійська археологічна місія, яка працювала в районі мавзолею Ага-Хана на Західному березі Асуана, виявила вирубану в скелі гробницю людини на ім'я Тійт.

У головній кімнаті гробниці лежало близько 30 мумій, повідомляє єгипетське Міністерство старожитностей .

Доктор Мостафа Вазирі, Генеральний секретар Вищої ради старожитностей, пояснює, що в гробниці було знайдено тіло самого Тійта, яке було укладено в прикрашений розписом дерев'яний саркофаг. Пізніше цей саркофаг розпався на частини.

Відео дня

Поруч були знайдені фрагменти іншого саркофага, зібравши які разом, можна прочитати цілий текст зі згадуванням імені покійного, а також заклинання і молитви, звернені до богів Стародавнього Єгипту - Хнума, Сатіс, Анукет і Хапі.

Доктор Айман Ашмаві, голова єгипетського сектора старожитностей, сказав, що гробниця складається з драбини, частково облямованої скульптурними блоками, які ведуть до похоронних залів. Вхід був закритий кам'яною стіною, знайденою на первісному місці, над сходами.

Місія знайшла також багато амфор і похоронні вази. У головній кімнаті лежало близько 30 мумій, серед яких кілька мумій маленьких дітей, які лежали в довгій бічній ніші. Також були знайдені мумії матері і дитини, складені разом.

Цікаво, що в кімнаті був виявлений дивовижний неушкоджений підрамник, зроблений з пальмового дерева і лляних смужок, яким користувалися люди, що поклали мумії в гробницю. Біля входу в кімнату були знайдені посудини, які містили бітум для муміфікації і лампу.

А біля входу в підземелля були знайдені фрагменти посмертних масок і прекрасно збережена статуетка Ба - птиці з людським обличчям, символ душі померлого.

Раніше НВ повідомляло, що команда єгипетських археологів під час планових розкопок виявила в некрополі Ахмім в провінції Сохаг гробницю з фресками, які прекрасно збереглися. Вік гробниці перевершує 2000 років, і дослідники відносять її до так званої епохи Птолемеїв. Вона належала високопоставленому чиновнику на ім'я Туту і його дружині. У двох кімнатах археологи виявили майстерно розписані стіни, два вапнякових саркофаги і мумію,що чудово збереглася.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X