Усе як у людей. Американське дослідження показало, як уникнути деменції у собак

26 серпня, 22:00
Фізична активність — відмінна профілактика деменції у собак (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Фізична активність — відмінна профілактика деменції у собак (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Домашні улюбленці з віком теж страждають від недоумства. Вони можуть втрачати давно набуті навички, поводитися неспокійно і плутати день із ніччю. Хороша новина у тому, що цього можна уникнути.

Деменція у собак зустрічається нерідко, ризик її розвитку починається з восьми років, іноді з шести, а у тварин, які досягли десятирічного віку, шанс захворіти зростає на 50% з кожним роком.

Відео дня

Специфічного лікування деменції у собак не існує, тому багато власників вихованців вважають за краще подбати про профілактику.

Згідно з результатами нового американського дослідження, фізична активність може запобігти цій хворобі. Про це свідчать підсумки опитувань 15 тис. власників собак.

З'ясувалося, що регулярна активність знижує ризик розвитку деменції у 6.5 разів.

Фахівці поки що не можуть сказати однозначно, чи є зниження активності наслідком або причиною недоумства у тварин. Але більш детальні дослідження на людях показали, що фізичні навантаження запобігають ушкодженню нейронних зв'язків у мозку, а отже, профілактують деменцію.

Раніше НВ Техно писав про те, що судомні рухи улюбленців уві сні можуть виявитися тривожною ознакою.

Міоклонуси – це норма, але їх почастішання у людей часто свідчить про початок хвороби Паркінсона. Як стверджує американський нейробіолог Маркос Франк, собаки і кішки також схильні до паркінсонізму, причому, його ранні стадії проявляються, як у людини.

Показати ще новини
Радіо НВ
X