Таємниця мумії. Вчені встановили причину смерті єгиптянки, яка жила 2600 років тому

30 січня 2020, 22:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Команда вчених з Великобританії провела комплексне дослідження єгипетської мумії, яка вже 185 років зберігається в музеї в Північній Ірландії.

Нове дослідження знаменитої мумії показало, що жінка була вбита ударом в спину, ймовірно, ножем.

Мумія і її саркофаг були придбані в Фівах в 1834 році Томасом Греггом, багатим адвокатом. Як і багато багатих європейських туристів, Грегг шукав сувенір на процвітаючому тоді ринку єгипетських мумій.

Відео дня

Грегг відправив мумію на човні в Белфаст і передав в дар белфастській спільноті природознавства, нині музею Ольстера. 27 січня 1835 року мумію розгорнули перед аудиторією. Захід проходив під головуванням Едварда Хинксу, який переклав написи на її саркофазі, в яких говорилося, що вона — Такабуті, заміжня жінка у віці від 20 до 30 років, що померла близько 600 р до н.е., в кінці 25-й династії.

З тих пір Такабуті була невід'ємною частиною єгипетського галереї музею і одним з найпопулярніших його експонатів. Мумія була ретельно вивчена. Останнє дослідження включало аналіз ДНК і нові, більш детальні результати комп’ютерної томографії.

На знімках видно чітку колоту рану у верхній частині грудної стінки біля лівого плеча, яка і стала причиною смерті.

Вчені також показали, що її ДНК більш генетично схожа на європейців, ніж на сучасне єгипетське населення. Її генетичний гаплотип, H4a1, ніколи не був виявлений у єгиптян, сучасних або давніх.

Дослідження показує, що у Такабуті був додатковий зуб — 33 замість 32, що зустрічається тільки у 0,02% населення, і додаткові хребці, які зустрічаються тільки у 2% населення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X