У Китаї завершили будівництво найбільшого у світі масиву телескопів для вивчення Сонця

16 листопада 2022, 12:13
Даоченський сонячний радіотелескоп допоможе вченим вивчати сонячну активність (Фото:NASA/SDO/Goddard)

Даоченський сонячний радіотелескоп допоможе вченим вивчати сонячну активність (Фото:NASA/SDO/Goddard)

13 листопада у Китаї добудували Даоченський сонячний радіотелескоп (DSRT) — найбільший у світі масив телескопів для вивчення Сонця.

DSRT складається із 313 телескопів, розташованих по колу діаметром 3.14 км. Розробка є частиною наземної мережі моніторингу космічного середовища під назвою Китайський меридіан.

Відео дня

Будівництво коштувало Китаю приблизно $14 млн, а пробний запуск запланований на червень 2023-го.

Китайський масив телескопів допоможе дослідникам вивчати сонячні виверження і те, як вони впливають на умови навколо Землі.

Найближчими роками Сонце увійде у фазу високої активності. Радіочастотні дані, які збиратиме DSRT, доповнять дані, зібрані телескопами, що працюють в інших діапазонах частот.

Раніше Китай запустив кілька супутників для спостереження за Сонцем, які вивчають нашу зірку в ультрафіолетовому та рентгенівському діапазонах. «Тепер у Китаї є інструменти, які можуть спостерігати за всіма рівнями Сонця, від його поверхні до зовнішньої атмосфери», — каже Хуей Тянь, фізик-сонячник з Пекінського університету.

Будівництво телескопів у Китаї також допоможе вченим збирати дані про сонячну активність, недоступні для телескопів, які розташовані в інших часових поясах. Така глобальна співпраця вчених допоможе нам отримувати максимально повну інформацію про Сонце.

Показати ще новини
Радіо NV
X