Наш час настав? На Землю можуть обрушитися космічні радіаційні вихрі, природа яких для нас поки що є незрозумілою

1 листопада 2022, 07:03
Ексклюзив NV
Полярне сяйво, що виникає в результаті геомагнітних вихрів (Фото:NASA)

Полярне сяйво, що виникає в результаті геомагнітних вихрів (Фото:NASA)

Нове дослідження австралійських науковців пролило світло на раптове підвищення рівня радіації на Землі — загадкову та потенційно руйнівну астрофізичну подію.

Події Міяке — це особливий феномен, який науковці досі не змогли пояснити. Унаслідок певних космічних явищ рівень радіації на Землі раптово піднімався до критичних значень, буквально випалюючи життя на планеті.

Відео дня

Дослідники не знають, що саме провокує подію Міяке. Цю аномалію випадково виявили японські вчені під керівництвом аспірантки Нагойського університету Фуси Міяке у 2012 році. У річних кільцях японського кедра, які утворилися в 774 і 775 роках, вони виявили різке зростання активності вуглецю-14 — радіоактивної версії вуглецю, який утворюється при зіткненні космічних енергійних променів з атмосферним азотом. Його концентрація відрізнялася від норми приблизно в 20 разів.

Додаткові дослідження показали, що схожі стрибки вуглецю-14 та інших радіоактивних ізотопів можна виявити у деревах по всьому світу — від Ямалу до Каліфорнії.

На сьогодні науковці виявили, що в історії Землі було як мінімум шість подій Міяке: в 7176 р. до н.е., 5410 р. до н.е., 5259 р. до н.е., 660 р. до н.е., а також 774 і 993 років н.е. Були також інші, дрібніші стрибки радіації, помічені в інший час, проте саме ці шість вважаються найпотужнішими.

Показати ще новини
Радіо NV
X