Допоможе знайти решту. Астрономи виявили незвичайну чорну діру

19 липня, 11:57
У Великій Магеллановій хмарі виявлено нову чорну діру (Фото:Andreus/ Depositphotos)

У Великій Магеллановій хмарі виявлено нову чорну діру (Фото:Andreus/ Depositphotos)

Невелику неактивну чорну діру було знайдено за межами нашої Галактики. Зазвичай ідентифікувати такі об'єкти складно, тому відкриття надихнуло вчених на пошук інших подібних об'єктів.

Чорні діри важко виявити, адже їхня висока щільність створює екстремальне гравітаційне поле, і світло, що проходить через нього, не може досягти космічної швидкості.

Відео дня

Кожна нова знайдена чорна діра – справжнє відкриття. Тому виявлена в сусідній із Чумацьким шляхом галактиці — Великій Магеллановій хмарі — теж схвилювала вчених.

"Вперше наша команда зібралася разом, щоб повідомити про відкриття чорної діри, а не спростувати його", - сказав астроном Томер Шенар з Університету Амстердама в Нідерландах.

Спочатку астрономи вели суперечки про те, що вони знайшли. Але детальне вивчення спектральних зрушень показало, що йдеться саме про неактивну чорну діру діаметром 27 км.

Часто знайдена у космосі темна маса виявляється нейтронною зіркою. Такі випадки траплялися і в команді Шенара, цим експертам вдалося спростувати кілька гучних заяв колег про знайдені чорні діри.

Але тепер група скептиків отримала докази існування неактивної чорної діри неподалік Чумацького Шляху і сподівається знайти інші подібні об'єкти в майбутньому.

Раніше НВ Техно писав про те, що космологам вдалося зрозуміти, як і чому у Всесвіті виникли чорні діри, маса яких перевищує масу Сонця в мільярди разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X