Нізащо не здогадаєтеся. Дослідники з’ясували, чому були покинуті знамениті копальні царя Соломона

4 жовтня, 06:18
Долина Тимна, де були розташовані знамениті копальні (Фото:JNF США)

Долина Тимна, де були розташовані знамениті копальні (Фото:JNF США)

Нове дослідження показало, що мідні копальні в ізраїльській пустелі Негев були покинуті 3000 років тому через виснаження запасів деревини. Всі дерева навколо були просто вирубані.

Дослідники вивчили фрагменти деревного вугілля із стародавніх печей у долині Тимна неподалік Ейлата, де з XI по IX століття до н.е. процвітала мідна промисловість.

Вони виявили, що якість деревини, яка використовується для виробництва деревного вугілля, погіршилася приблизно за 250 років роботи шахт та плавильних заводів. Люди вирубали всі білі рокити і акації, що там ростуть, і почали використовувати деревину набагато нижчої якості, наприклад стовбури пальм.

Відео дня

Щоб визначити, які породи деревини використовувалися виготовлення деревного вугілля, дослідники використовували електронний мікроскоп. Аналіз шлаку виявив клітинну структуру деревини, яка показала, що на ранніх етапах виробництва міді в Тимні широко використовувалися рокита і акація, а пізніше в хід пішла деревина набагато більш низької якості.

Приблизно до 850 до н.е. мідні копальні були покинуті, а пустеля, що залишилася, була неживою протягом тисячоліття.

За словами Марка Кавани, одного з авторів дослідження, долина Тимна була одним із перших місць у світі, де вироблялася мідь. За його словами, цей регіон є продовженням Великого Африканського розлому, тому багато корисних копалин, що утворилися глибоко в земній корі, виходять на поверхню. Серед подібних корисних копалин і мідні руди.

Деякі з ранніх свідчень виплавки міді в долині Тимна мають вік приблизно 9500 років. Секрет сплаву олова з міддю для виготовлення зносостійкої бронзи буде розкритий лише через 1000 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X