Не порушуємо. Німецькі вчені розгадали принцип роботи "неможливого двигуна" EmDrive

22 травня 2018, 21:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Дрезденського технічного університету показали, що EmDrive працює за рахунок взаємодії з магнітним полем Землі.

Раніше передбачалося, що цей двигун порушує один з фундаментальних законів фізики - закон збереження імпульсу, пише ArsTechnica.

Наукова група Дрезденського технічного університету (Німеччина), очолювана професором Мартіном Таймаром отримала фінансування на дослідження працездатності кількох альтернативних концепцій двигуна. У їх числі був і двигун EmDrive, теоретичну працездатність якого раніше підтвердили в NASA.

Відео дня

Експерименти у вакуумній камері, проведені в рамках проекту SpaceDrive, продемонстрували наявність у EMDrive невеликої тяги, величина якої виявилася порівнянна з похибкою вимірювань. Однак, тяга була пов'язана не з двигуном, а з неврахованими зовнішніми факторами.

Вчені, які проводили експерименти, впевнені, що тяга виникає через погане екранування двигуна. Кабелі, які переносять струм в мікрохвильовий підсилювач, працюють вздовж кронштейна торсіонного стрижня. Хоча кабель екранований, він не ідеальний. Струм в кабелі відчуває силу магнітного поля Землі, яка точно перпендикулярна торсіонному стрижню.

Дослідники зробили деякі розрахунки, засновані на місцезнаходженні експерименту і струмі підсилювача, і отримали крутний момент, який досить добре узгоджується з виміряним крутним моментом. Німецькі фахівці заявили, що продовжать дослідження в рамках SpaceDrive.

Двигун EmDrive був запропонований британським інженером Роджером Шойєром і його компанією Satellite Propulsion Research в 2001 році. В основі двигуна лежить магнетрон, який генерує мікрохвилі в резонаторі особливої ​​форми. Шойер спочатку заявляв, що сам факт наявності хвилі електромагнітних коливань в замкнутому резонаторі є джерелом тяги.

Відзначимо, що лише в листопаді 2016 року документи NASA, що підтверджують працездатність електромагнітного двигуна EmDrive, пройшли експертну оцінку. Опубліковані документи свідчать, що EmDrive принципово можливий.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X