Океанів насправді шість, просто один з них ми називаємо Червоним морем — дослідження

12 травня 2021, 08:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Червоне море насправді може бути зовсім не морем — адже за своєю структурою воно більше схоже на інші океани. До такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши його дно, яке раніше було недоступне для вивчення.

Червоне море набагато менше основних океанів на Землі, а також частково оточене сушею, що є звичайною справою для морів. Однак вчені впевнені, що будова дна Червоного моря більш характерна для океану, який вже перейшов до зрілої фази розвитку, пише The Academic Times.

Відео дня

Геологічна модель Червоного моря залишається спірною темою серед вчених, адже його дно досить важко проаналізувати через велику кількість солі та відкладень. Тому група дослідників з Німеччини, Ісландії та Саудівської Аравії використовували дані про землетруси, батиметрію та гравіметричну зйомку, щоб створити карту морського дна. Так вони з’ясували, що структура Червоного моря є типовою для океану, з великими вулканами в центрі його серединно-океанічного хребта.

«Ми побачили, що картина, яку ми бачимо в Червоному морі, така ж, як і в серединно-океанічних хребтах в інших місцях. Ми бачимо ці гравітаційні моделі; вони такі ж, як і в інших океанах, тому це, мабуть, океан. Все так просто», — говорить фрук ван дер Цван, один з авторів статті в коментарях для видання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X