Вилізли звідусіль. Біля Нью-Йорка з’явився «черв'ячний торнадо» — фото

2 квітня 2021, 13:51

Жителі міста Хобокен, штат Нью-Джерсі, США, стали свідками незвичайної картини. Тисячі хробаків заполонили вулиці, закручуючись у формі торнадо — явище вже прозвали «черв'ячним торнадо».

«Хто-небудь коли-небудь бачив щось подібне?», — запитує Тіффані Фішер, член міської ради у своїх підписників у Twitter.

Tiffanie_Fisher / Twitter
Фото: Tiffanie_Fisher / Twitter

Хобокен — прибережне місто, тому користувачі припустили, що все через припливи, пише NY Post. Ця гіпотеза була розбита тим фактом, що «черв'ячний торнадо» з'явився у віддаленому від затоки місці. Інші припустили, що черв'яки вилізли на прогулянку після проливних дощів, а таку їхню кількість зв'язали зі змінами клімату.

Відео дня

Вчені звернули увагу на черв'ячний торнадо і, як виявилося, цьому все ж таки є логічне пояснення. Під землею черв'яки зазвичай живуть поодинці, але під час дощів вони вилазять назовні, оскільки вода насичує грунт, і черви ризикують задихнутися. На землі вони збираються в групи, щоб кооперуватися за допомогою дотиків один до одного і спільно вирішувати, куди їм рухатися.

Згідно з дослідженням, таке колективна поведінка може допомогти дощовим черв'якам пережити екологічні загрози — сильні дощі, повені або навпаки посуху, — а також може бути стратегією захисту від хижаків або патогенів. Зв'язуючись в клубок, вони збирають всю вологу один з одного, яка сохне повільніше, ніж якби черви рухалися поодинці.

Але черв'ячний торнадо — це щось нове, зазначає доцент Технологічного інституту Джорджії Саад Бхамла. Подібну спиралевидную форму групи черв'яків він пов'язав з різкою зміною кількості вологи в землі, а також з особливостями ландшафту: «Якщо вода стікала так після повені, черви могли слідувати за маршрутом води», — припускає він. Більш точні висновки робити складно, бо за фотографіями складно визначити, який саме вид черв'яків це був, додає вчений.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X