У скам’янілому лісі. Каліфорнійський рейнджер натрапив на череп мастодонта в горах Каліфорнії

24 травня 2021, 08:03

Доглядач парку в Каліфорнії виявив безліч доісторичних скам’янілостей, в тому числі прекрасно збережений череп мастодонта і рештки риби, яка важила понад 180 кг.

Палеонтологи вже виявили на цьому місці біля вододілу річки Мокелумне в передгір'ях гір Сьєрра десятки викопних видів.

Грег Франсек, рейнджер-натураліст з муніципального комунального округу Іст-Бей (EBMUD), який стежить за станом питної води в цьому районі, прогулювався біля вододілу, коли помітив щось схоже на дерево, але гладке, як камінь.

Відео дня

«Я натрапив на скам’яніле дерево. Це дерево було частково укладено в відкладення, і оскільки один кінець був голий, я дійсно міг бачити річні кільця », — сказав Франсек.

Він озирнувся і виявив другетакий дерево, а потім ще кілька — виявилося, що він йде скам’янілим лісом. Франсек повернувся на це місце через кілька тижнів, щоб провести більш докладне дослідження, і саме тоді він виявив скам’янілості хребетних. Тому він звернувся до палеонтологів і геологів.

Родовище скам’янілостей, яке датується періодом приблизно 10 млн років тому, тобто епохою міоцену, є одним з найбільш значних подібних знахідок, коли-небудь виявлених в Каліфорнії.

«У Каліфорнії є ще кілька таких покладів скам’янілостей», — сказав Рассел Шапіро, професор палеонтології і стратиграфії Каліфорнійського державного університету в Чіко.

Шапіро не очікував, що знайде багато, але незабаром він був здивований: його команда почала розкопки і знайшла кінчик кістки, і коли вони упустили навколишній камінь, стали з’являтися пара іклів, зубів і череп. Це був мастодонт, що напрочуд чудово зберігся.

В результаті розкопок Шапіро і його колеги виявили сотні зразків тварин, що представляють десятки видів, в лісі з 600 скам’янілих дерев. Серед стародавніх видів, виявлених командою, були: гігантська риба, яка є предком сучасного лосося; вимерлий верблюд розміром з жирафа; мастодонт і гомфотер, предок слонів.

У той час, коли жили ці давно вимерлі істоти, цей регіон був дубовим лісом, облямованим древнім океаном.

На даний момент дослідницька група тримає в секреті місце розкопок скам’янілостей. Але вчені кажуть, що кістки мастодонта покажуть в університетському Музеї науки Gateway уже в кінці осені 2021 року.

Раніше НВ писав, що аргентинські палеонтологи на території провінції Неукен знайшли скам’янілості динозавра, яким близько 98 млн років. Він міг бути найбільшою твариною, що коли-небудь ходили по Землі.

Вважається, що це титанозавр, один з найбільших зауроподів — групи динозаврів, що характеризується своїми величезними розмірами, стовпоподібними ногами, подовженими шиями і хвостами. Вони жили в цих землях близько 98 мільйонів років тому.

Поки що дослідники розкопали лише частину скелета. Через це вчені не можуть встановити точні розміри і вагу динозавра.

Але, з огляду на, що ці останки більшою мірою залишалися зчленованими, палеонтологи припускають, що і інші останки будуть виявлені поруч. Імовірно, цей титанозавр досягав в довжину понад 37 метрів і важив близько 55−57 тонн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X