Британські підлітки відкрили дві екзопланети

2 липня 2016, 17:11
Школярі з Великобританії, які проходили практику в Кілському університеті, відкрили два космічних об'єкта, що претендують на статус екзопланет

Найімовірніший кандидат на роль нової екзопланети обертається навколо зірки сонячного типу, віддаленої від нас на 800 світлових років. За розмірами об'єкт можна порівняти з Нептуном. Він робить один оберт навколо своєї зірки за 19 днів.

Відео дня

Друга потенційна екзопланета, відкрита британськими школярами, схожа на першу. Вона також розміром з Нептун, а один оберт здійснює за 18 днів.

У пошуку екзопланет брало участь 24 школяра, і спочатку перед ними стояло інше завдання. Вони повинні були шукати планети з кратною орбітою, тобто ті, що обертаються навколо більш, ніж однієї зірки. У своїх пошуках вони вивчали дані, отримані космічним телескопом Kepler.

Проект, в рамках якого школярі проводили свої дослідження, отримав назву Project Tatooine на честь планети Татуїн з кіновсесвіту Зоряних війн. Планет, що обертаються навколо двох світил, подібно вигаданому Татуїну, школярі не знайшли.

Тепер відкриття британських школярів будуть перевірені за допомогою телескопа імені Ісаака Ньютона, розташованого на Канарських островах. Можливо, з часом ці планети поповнять список з 1284 екзопланет, статус яких вже був підтверджений вченими з NASA за допомогою телескопу Kepler.

Показати ще новини
Радіо NV
X