Телескоп Kepler відшукав 9 нових екзопланет, потенційно придатних для життя

11 травня 2016, 11:03
NASA оголосило про те, що в рамках місії Kepler вдалося підтвердити статус 1284 нових планет, що існують за межами сонячної системи. Дев'ять з них можуть мати умови, сприятливі для виникнення життя

"Після цього оголошення кількість планет, підтверджених Kepler, збільшується більш ніж у два рази, - говорить науковий співробітник NASA Еллен Стофан. – Це дає нам надію, що десь неподалік від зірок, які нагадують наші, ми з часом відкриємо ще одну Землю".

Відео дня

Останній аналіз проводився на основі каталогу кандидатів на статус планети, що складається з 4302 об'єктів. Ймовірність того, що відібрані 1284 кандидата є планетами, становить більше 99%. Це мінімум, необхідний для отримання цього статусу.

Серед нових планет 550 можуть бути кам'янистими світами, схожими на Землю. Дев'ять з них розташовані в зоні життя. Вони знаходяться на такій відстані від своїх зірок, щоб температура на їх поверхні дозволяла існувати воді в рідкій фазі. Разом з цими новачками список подібних екзопланет збільшився до 21-ї.

Крім того, вчені NASA встановили, що 1327 об'єктів швидше за все теж можуть бути планетами, але поріг в 99% вони не пройшли, і для підтвердження статусу потрібні подальші дослідження. 707 кандидатів навряд чи є планетами. Останні 984 об'єкти отримали цей статус раніше, а тепер дослідники перевірили його.

До теперішнього часу було відкрито близько 5000 кандидатів на статус планети, а отримали його 3200 об'єктів. З них 2325 були відкриті за допомогою телескопа Kepler, запущеного NASA в 2009-му році для пошуку екзопланет.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X