В ООН уклали історичну кліматичну угоду. Яких змін варто очікувати?

21 листопада 2022, 20:02
Ексклюзив NV
Боротьба з глобальним потеплінням (Фото:shafcenter.org)

Боротьба з глобальним потеплінням (Фото:shafcenter.org)

З шостого по 18 листопада 2022 року в єгипетському Шарм-ель-Шейху проходив черговий кліматичний саміт COP27. Країни заявили про нову історичну угоду, яка має захистити найвразливіші до глобального потепління регіони Землі.

Минулий COP27 запам'ятався відразу кількома гучними новинами. Наприклад, щоб привернути увагу світових лідерів, які звикли літати на бізнес-джетах, 72-річна екоактивістка два місяці дісталася Єгипту зі Швеції на своєму електровелосипеді.

Відео дня

А влада острівної держави Тувалу в Тихому океані заявила про плани створення цифрової копії своєї країни в метавсесвіті. Тувалу загрожує зникнення через підвищення рівня моря, тому природу і культуру острова хочуть перенести у віртуальний простір.

Важливою подією стало повернення Бразилії у великі «кліматичні перегони»: новообраний президент-соціаліст Лула заявив, що він відновить моніторинг та спостереження за лісами Амазонії, які масово знищувалися під час правління попереднього бразильського лідера — Жаїра Болсонару.

На цьому фоні ключовим результатом двотижневого саміту COP27 стало створення фонду відшкодування збитків через кліматичні зміни для «вразливих країн». Ключовим донором фонду стане блок країн Великої сімки (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США).

НВ розібрався, як працюватиме нова ініціатива та які країни можуть розраховувати на допомогу.

Показати ще новини
Радіо NV
X