Поблизу Каїра виявили обеліск віком чотири тисячі років

12 жовтня 2017, 21:00
Спільна франко-швейцарська археологічна експедиція знайшла близько некрополя Саккара фрагмент обеліска з граніту часів Стародавнього царства

Виявлений фрагмент - висотою близько 2,5 метрів. На думку вчених, приблизно така ж частина обеліска знаходиться під землею, пише The History Blog.

Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою, щоб відображати сонце і яскраво світити протягом дня. Це - найбільший відомий обеліск епохи Стародавнього царства.

Відео дня

Напис на одній стороні обеліска вказує, що він був присвячений представнику Шостої династії, Анхнесмеріре II, родичці кількох фараонів, матері фараона Пепі II з Шостої династії. Вона жила в середині 23 століття до нашої ери.

"У правителів Шостої династії, як правило, було два невеликих обеліска біля входу в їх похоронний храм, але цей обеліск був знайдений трохи далі від входу в могильний комплекс Анхнесмеріре II", - сказав Мостафа Вазирі, генеральний секретар єгипетської Вищої ради у справах старовини. На його думку, обеліск був викрадений каменотесами через кілька століть після установки.

Раніше НВ повідомляло, що на початку 2017 року археологи виявили в Єгипті гробницю невідомого фараона. Дослідники з Університету Бірмінгема розкопували поховання чиновників, яких звали Хархуф і Хекаіб. Однак виявилося, що під ними прихована могила віком 4200 років, часів Стародавнього царства. Припускають, що в ній спочиває фараон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X