Археологи виявили в Єгипті гробницю невідомого фараона

10 січня 2017, 11:01
Дослідники з Університету Бірмінгема виявили багате поховання, в якому, ймовірно, покояться останки фараона, чиє ім'я поки не встановлено

Британці розкопували поховання чиновників, яких звали Хархуф і Хекаиб. Однак виявилося, що під ними прихована могила віком 4200 років, часів Стародавнього царства. Припускають, що в ній спочиває фараон, зазначає Phys.

Відео дня

Гробниці були виявлені в північній частині стародавнього кладовища Західний Асуан, біля пагорба Куббет ель-Хава. Цікаво, що поховання розташований зовсім поруч із стежкою для туристів.

При розчищенні двометрової стіни вчені вчені з'ясували, що давня огорожа служила опорою для іншої могили, куди більш багатої. У похованні виявилися останки невідомого історикам фараона періоду Стародавнього царства.

"Отримані результати різко змінюють наше розуміння похоронного ландшафту в цій області в часи Давнього царства і в перший період Міжцарів'я з 2278 до 2184 року до нашої ери. Тим не менш, нам ще належить дізнатися, кому точно належала гробниця", - зазначає учасник експедиції, аспірант Карл Грейвс.

Єгипетські археологи, в свою чергу, вже називають відкриття "приголомшливим". Навесні 2017 року на цьому місці почнуться масштабні розкопки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X