Біля стадіону в Римі знайшли два древніх саркофага

30 серпня 2017, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
При розкопках поблизу Олімпійського стадіону в Римі знайшли два пишних невеликих саркофага віком близько 1800 років

Судячи з вигляду і розмірів, в них були поховані діти з багатої римської сім'ї, пише The History Blog .

Мармурові саркофаги були знайдені на глибині близько 2,5 метрів нижче рівня вулиці. Один з них - грубо висічений, сліди зубила добре видно на внутрішній і зовнішній обробці. А ось другий саркофаг прикрашений багатими рельєфами, які зображують крилатих херувимів. Дві крилаті фігурки тримають в руках медальйон, який сильно постраждав від впливу часу - відновити зображення на ньому поки не вдалося. Зате на одній зі сторін саркофага вчені виявили зображення римських богів - Амура і Психеї.

Відео дня

У кожному із саркофагів знайшли предмети розкоші, які могли дозволити собі тільки багаті. Судячи з усього, діти, які захоронені в цих саркофагах, повинні бути з добре забезпечених сімей.

Попередній аналіз показує, що обидва саркофаги були створені в третьому столітті нашої ери. Однак є припущення, що різьблення на одному із саркофагів вказує на більш ранню дату створення - приблизно друге століття нашої ери. Точну дату створення артефактів зможуть встановити вже в лабораторії.

Оскільки відкритий котлован в центрі Риму був занадто легко доступний для вандалів і грабіжників, археологи вирішили видалити саркофаги з місця розкопок якомога швидше. Вони були перевезені в лабораторію, де будуть очищені, вивчені і законсервовані. Перші результати досліджень саркофагів будуть опубліковані вже восени нинішнього року.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники виявили на Сицилії вино віком 6 тисяч років. Це - найраніше відкриття винного осаду за всю історію італійського півострова.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X