Екологічний детектив. Вчені встановили вбивцю рептилій з острова Різдва
Місцеві популяції рептилій на острові Різдва сильно скоротилися: два види, гекон Лістера і синьохвостий сцинк, повністю зникли з дикої природи. І тепенрь вчені дізналися, чому.
У той час як раніше основною причиною цього скорочення, ймовірно, були хижаки і руйнування місця існування, тепер новий тихий вбивця загрожує повністю знищити цей вид.
Тварини цих видів, які розводили в неволі на австралійській території в Індійському океані, також загадковим чином вмирали, в результаті чого два види, яких налічується всього близько 1000 особин в кожному, опинилися під загрозою зникнення. Ветеринари з Сіднейського університету, Австралійського реєстру здоров’я дикої природи і Австралійського товариства охорони природи Таронга виявили причину цих смертей: бактерія Enterococcus lacertideformus (E. lacertideformus).
Бактерія була виявлена в 2014 році після того, як у рептилій, що містяться в неволі, були виявлені деформації морди, а деякі навіть померли. Зразки були зібрані і проаналізовані з використанням мікроскопії і генетичного тестування.
Висновки дослідників послужать основою для випробувань антибіотиків на рептиліях, щоб побачити, чи можна вилікувати інфекцію.
Бактерія розмножується в голові тварини, потім у внутрішніх органах, перш ніж в кінцевому підсумку викликати смерть. Вона може передаватися при прямому контакті, в тому числі через пащу рептилій або при кусании один одного рептиліями, часто під час боїв в період розмноження.
«Це означає, що здорових тварин, які містяться в неволі, необхідно тримати окремо від інфікованих, а також тримати подалі від місць, де були інфіковані тварини», — сказала Джессіка Агіус, один з авторів нового дослідження.
Агіус з колегами не тільки ідентифікували бактерію, але і розшифрували її генетичну структуру за допомогою повногеномного секвенування. Були ідентифіковані специфічні гени, які, ймовірно, пов’язані зі здатністю бактерії інфікувати свого господаря, проникати в його тканини і уникати імунної системи.
«Ми також виявили, що бактерія може оточувати себе біоплівкою — „співтовариством бактерій“, яке може допомогти їй вижити», — сказала Джессіка Агіус.
«Розуміння того, як E. lacertideformus виробляє і підтримує біоплівку, може дати уявлення про те, як лікувати інші види бактерій, які теж утворюють біоплівки», — зазначили автори роботи.
Пошук генетичного коду показав, що бактерія-вбивця була сприйнятлива до більшості антибіотиків.
«Дуже важливо, щоб ми діяли зараз, щоб забезпечити виживання цих місцевих рептилій», — сказала Джессіка Агіус.
Раніше НВ писав, що дослідники знайшли докази того, що дії колоністів понад два століття тому привели до того, що скорпіони розплодилися в Австралії.
Вченим вдалося довести, що в поширенні скорпіонів в посушливих районах Австралії винні люди, які сотні років тому знищили місцевих ссавців.
Завдяки п’ятирічним експериментам, проведеним командою з Університету Ла Троб, Університету Нового Південного Уельсу і Австралійського агентства з охорони дикої природи, вчені змогли показати, що нестача місцевих ссавців — особливо таких видів, як білбі (Macrotis lagotis), допомогла росту популяції скорпіонів .
Команда виявила, що в місцях, де могли бродити тварини, що риють, було більше рослинного покриву і менше гнізд скорпіонів. Команда також зазначає, що ссавці, такі як Більбо і беттонги, їли скорпіонів, що також значно знизило їх чисельність.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.