Австралійські вчені навчилися вбивати супербактерії молоком тасманійського диявола

20 жовтня 2016, 10:02
В молоці тасманійського диявола дослідники знайшли речовини, що знищують супербактерій

Вчені з Університету Сіднея виявили, що в молоці місцевих хижаків - тасманійських дияволів - містяться речовини, які здатні боротися з грибковими та бактеріальними інфекціями, стійкими до більшості популярних препаратів. Зокрема, ці речовини знищують золотистий стафілокок, стійкий до метициліну, зазначає видання Science Alert.

Відео дня

При проведенні випробувань молока на 25 різних бактеріальних і шістьох грибкових штамах, в молоці було виявлено шість різновидів антимікробних сполук. Вони знищують бактерії, що викликають синдром токсичного шоку, пневмонію, менінгіт, інфекції сечових шляхів.

З'єднання також вбили Candida krusei - рідкісний вид дріжджів, пов'язаних з високою смертністю, і смертельний грибок, який називається Cryptococcus gattii.

Дослідники з'ясували, що це пов'язано з присутністю в молоці кателіцидінів (антимікробні пептиди, що відносяться до цієї родини, також виявлені і в молоці інших ссавців, але у дияволів таких сполук шість, а у людини - всього одна). Вчені визначили аминокислотную послідовність кателіцидіну, що міститься в молоці тасманийского диявола, і змогли штучно синтезувати антимікробні пептиди.

"З шести знайдених нами кателіцидінів, два різновиди - Саа-CATH5 і Саа-CATH6 - володіють широким спектром антибактеріальної активності і здатні знищувати проблемні людські патогени", - говорить дослідник Ема Піл з Університету Сіднея в Австралії.

До речі, Ема Піл пояснила, що їм не довелося самостійно доїти дияволів – це місію взяли на себе люди, що доглядають за рідкісними тваринами Тасманії.

Додамо, що у вересні 2016 року НВ повідомляло, що малайзийка Шу Лам разом з колегами з австралійського університету Мельбурна розробила метод боротьби з супербактериями, які успішно протистоять всіх відомих антибіотиків. Можливо, це стане найбільшою революцією з часів відкриття пеніциліну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X