Астрономи знайшли чорну діру, як у фільмі Інтерстеллар

20 грудня 2016, 09:54
Вчені виявили рідкісне космічне явище: чорна діра поглинає зірку, що надто близько наблизилась до неї

Чорна діра дуже схожа на показану в науково-фантастичному фільмі Крістофера Нолана Інтерстелар, відзначає BBC.

Відкриття пов'язане з загадковим спалахом, що спостерігався в 2015 році. Вважали, що це була найяскравіша з тих наднових, що спостерігалися. Але нові дані показали, що причиною спалаху була чорна діра, що поглинає зірку.

Відео дня

Спочатку джерело надзвичайного яскравого світла, названий ASASSN-15lh, був класифікований американськими вченими як найяскравіша з коли-небудь виявлених наднових. Однак белфастский професор Стівен Смартт каже, що, вивчивши це джерело світла, він і його колеги вирішили, що він не схожий на наднову зірку.

За його словами, надзвичайно яскраве світло ASASSN-15lh протягом місяців викликав у нього та його колег безліч питань, але, вивчивши дані телескопів, вони нарешті знайшли пояснення тому, що відбувається в далекій-далекій галактиці. Вчені вважають, що схожа на Сонце зірка занадто близько наблизилася до чорної діри і в результаті була зруйнована під дією приливних сил.

Зірка була розірвана на локшиноподібні шматки, а частина її маси перетворилася в світло", - йдеться в заяві астрономів.

"В результаті це явище виглядало як вибух надзвичайно яскравої наднової зірки, хоча сама по собі ця зірка не могла стати надновою через нестачу маси", - додають вчені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X