Астрономи закликали повернути Плутону статус планети

10 травня 2018, 21:02

Американські вчені Алан Стерн і Девід Грінспун закликали повернути Плутону статус повноцінної планети, спираючись на дані по його геології.

На думку вчених, нинішнє визначення планети було "поспішно намальовано" і містить "очевидні недоліки", повідомляє IFLScience.

Плутон був "понижений на посаді" від планети до карликової планети Міжнародним астрономічним союзом (МАС) у 2006 році, оскільки він не відповідав новим критеріям для справжньої планети. Тим не менше, багато астрофізиків все ще чинять опір цьому рішенню. Зокрема, Алан Стерн і Девід Грінспун закликали "зробити Плутон великим знову".

Відео дня

За словами вчених, планетою є будь-яке небесне тіло з характерними геологічними і кліматичними особливостями, в тому числі великі природні супутники планет, наприклад Титан (супутник Сатурна), який більше Меркурія.

Астрономи відстоюють думку, що визначення "планета" має ґрунтуватися на геофізичних особливостях космічного тіла, а не на його орбітальних характеристиках.

"Ми використовуємо термін "планета" для опису світів з певними якостями. Коли ми бачимо Плутон, з його численними знайомими рисами - горами льоду, льодовиками азоту, синім небом з шарами смогу - ми і наші колеги цілком природно знаходимо, що потрібно використовувати слово "планета", щоб описати його і порівняти з іншими планетами", - підкреслює Алан Стерн.

На початку 2017 року НВ повідомляло, що планетолог Алан Стерн і п'ять його колег опублікували маніфест про нове визначення планети. Згідно з ним, планетами можуть вважатися і Плутон, і Місяць. Нове визначення засноване на геологічних характеристиках небесного тіла, а не на особливостях його орбіти.

Запропоноване визначення звучить приблизно так: "Планетою є небесне тіло з масою менше зоряної, на якому ніколи не було термоядерної реакції синтезу і який володіє достатньою власної гравітацією, щоб прийняти сфероїдальну форму, незалежно від параметрів його орбіти".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X