Дати шанс Плутону. Вчені NASA запропонували нове визначення планети

20 лютого 2017, 21:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Планетолог Алан Стерн і п'ять його колег опублікували маніфест про нове визначення планети. Згідно йому, планетами можуть вважатися і Плутон, і Місяць

Нове визначення засноване на геологічних характеристиках небесного тіла, а не на особливостях його орбіти, пише Science Alert.

Сучасне визначення планети від Міжнародного астрономічного союзу враховує ставлення небесного тіла до зірки: планетами, згідно з цим визначенням, можуть вважатися лише ті з небесних тіл, що обертаються навколо Сонця — але не супутники інших небесних тіл. Планетологи ж пропонують визнати, що класифікація планет повинна залежати від їх геології, а не від того, в яких відносинах вони знаходяться з найближчої зіркою.

Відео дня

За словами Алана Стерна, слухати астрономів у визначенні планети - це все одно, що йти до ортопеда замість нейрохірурга.

"Незважаючи на те, що вони обидва лікарі, вони мають різний досвід. Ви дійсно повинні слухати не астрономів, а планетологів, які знають щось про цей предмет. Коли ми дивимося на такий об'єкт, як Плутон, ми не знаємо, як ще крім планети його називати", - підкреслив Стерн.

Нове визначення звучить приблизно так: "Планетою є небесне тіло з масою менше зіркової, на якому ніколи не було термоядерної реакції синтезу і яке має достатню власну гравітацію, щоб прийняти сфероїдальну форму, незалежно від параметрів її орбіти".

Якщо визначення буде прийнято, статус планети отримають більше сотні небесних тіл Сонячної Системи, в тому числі Місяць, супутник Юпітера Ганімед, супутники Сатурна Титан і Енцелад, а також Плутон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X