Астрономи з'ясували, як галактики отримали свою форму

14 вересня 2017, 07:06
Вчені з Японії виявили, що не всі нинішні галактики утворилися в результаті злиття

Деякі дискові галактики перетворилися в еліптичні через утворення зірок в їх центрах, пише Science Alert.

У 1926 році знаменитий астроном Едвін Хаббл розробив свою морфологічну схему класифікації галактик. Цей метод розділив галактики на три основні групи - еліптичні, спіральні і лінзоподібні (дискові) - в залежності від їх форми. З того часу астрономи присвятили багато часу і зусиль в спробі визначити, як галактики розвивалися протягом мільярдів років, щоб отримати ці форми.

Відео дня

Раніше передбачалося, що галактики змінювали форму за рахунок злиття. Однак, нове дослідження показало, що галактики могли отримати сучасні форми за рахунок утворення нових зірок в їх центрах.

Вчені на чолі зі співробітником Національної астрономічної обсерваторії Японії Кеніті Тадакі провели ряд спостережень за дуже далекими галактиками. Дослідження включало використання декількох телескопів, за допомогою яких астрономи провели спостереження за 25 галактиками, розташованими на відстані близько 11 мільярдів світлових років від Землі. Спостереження проводилися з використанням 8,2-метрового телескопа Subaru (Гаваї) космічного телескопа NASA Hubble і радіотелескопу Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA, Чилі).

"Вважалося, що масивні еліптичні галактики формувалися в результаті зіткнень галактичних дисків. Однак ми не впевнені в тому, що всі еліптичні галактики колись брали участь в такій міжгалактичній події. Ми вважаємо, що є й альтернативний варіант. Ми отримали переконливі докази, що щільні галактичні ядра можуть бути сформовані без зіткнень галактик. Вони також можуть бути утворені шляхом інтенсивного утворення зірок в центрі галактики", - зазначив Тадакі.

Результати цього дослідження можуть змусити астрономів переглянути нинішні моделі і теорії галактичної еволюції. Дослідження також може привести до перегляду космологічних моделей еволюції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X