Астрономи виявили сліди океану на карликовій планеті Церера

11 листопада 2017, 10:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На найбільшому в Сонячній системі астероїді Церера в далекому минулому існував водяний океан

Дослідження за допомогою зонда Dawn дозволили вченим NASA знайти сліди впливу води на мінерали поверхні Церери, пише Space.com.

Середня щільність Церери дозволяє зробити висновок, що вона складається з комбінації силікатів і летючих речовин. Досить імовірно, що вона може містити від 17% до 27% води, не пов'язаної з мінералами. Це робить планету схожою на крижані супутники планет-гігантів.

Відео дня

Нові дані дозволили уточнити щільність верхніх шарів Церери, яка виявилася порівняно невисокою і характерною для водяного льоду. У той же час, міцність поверхні набагато вища, ніж це може бути для крижаної кори. Дослідники також підтвердили, що мантія планети кам'яниста. Таким чином, поверхня Церери, ймовірно, є сумішшю льоду, солей і гірських порід.

При цьому рідка вода може знаходиться у верхньому шарі мантії (шириною близько 59 кілометрів), але більша частина підземного океану Церери перебуває в замороженому стані.

"Чим більше ми дізнаємося про Цереру, тим більше ми розуміємо те, що вона є дуже складним світом, який в минулому міг мати океан з рідкої води на поверхні, залишки якого могли зберегтися в надрах цієї карликової планети", - заявила Джулія Кастілло-Роджес, науковий керівник місії Dawn.

Зараз інженери місії планують перевести зонд Dawn на нижчу орбіту, на якій він буде працювати до другої половини 2018 року. Потім він залишиться на вічній орбіті навколо карликової планети.

У жовтні 2017 року НВ повідомляло, що дослідники змоделювали аналог грунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому стані навіть за негативних температур. Такий незвичайний ефект можливий через наявність у ньому особливого виду солей-перхлоратів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X