Астрономи виявили парад чорних дір у віддаленій частині Всесвіту
Автори досліджували радіосигнали у Всесвіті за допомогою розташованого в Індії телескопа мікрохвильового діапазону.
Аналіз однієї з віддалених частин Всесвіту, що включає кілька галактик, показав наявність групи з 64 масивних чорних дір, випромінювальних джети (струменя плазми) в одному напрямку.
Розглянувши їх уважно, вчені несподівано виявили, що кожна з цих дірок розташовується в центрі своєї галактики. І всі чорні діри обертаються в одному напрямку, ніби їх хтось синхронізував.
Дослідники підрахували , що шанси на те, що така кількість чорних дір могло випадково вишикуватися таким чином, не перевищують 0,1%.
Нічого подібного астрономи раніше ніколи не бачили, і тепер намагаються знайти пояснення феномену.
"Оскільки ці чорні діри не можуть обмінюватися інформацією або впливати одна на одну, вони могли так "вишикуватися" лише в часи формування галактик на зорі Всесвіту", - припускає Расс Тейлор, один з авторів дослідження.
Проте, абсолютно не зрозуміло, якого роду процеси могли б призвести до такого параду чорних дір на етапі зародження Всесвіту. Сучасна фізика цього пояснити не може, підкреслює астрофізик з ПАР Ромил Дейв, хоча в дискусії вже спливали і теори струн, і теорія космічних магнітних полів і гіпотези про існування поки ще не відкритих таємничих частинок.
Ймовірно, на зорі формування галактик відбувалися якісь коливання первинної матерії, які збудували галактики і поставили у їх центрі об'єкти згідно симетрії, припускає оглядач Inverse Ясмін Таг.
Тепер Тейлор і його колеги мають намір досліджувати загадкову область Всесвіту за допомогою більш потужних телескопів мікрохвильового діапазону.