Астрономи виявили 10 нових супутників Юпітера

18 липня 2018, 07:00

Вчені оголосили, що виявили 10 раніше невідомих супутників, які обертаються навколо Юпітера.

Таким чином, у найбільшої планети Сонячної системи зараз налічується 79 супутників, повідомляє Gizmodo.

Команда, очолювана астрономом Скоттом Шеппардом, вперше помітила деякі нові небесні тіла, коли шукала виключно віддалені об'єкти на краю нашої Сонячної системи, за Плутоном, використовуючи 4-метровий телескоп Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро Тололо в Чилі. Після відстеження орбіт цих об'єктів протягом року вчені змогли підтвердити, що це саме супутники Юпітера.

Відео дня

Два з недавно виявлених супутників обертаються навколо Юпітера в тому ж напрямку, в якому обертається планета. Вони, як вважають, є шматками більшого місяця, який давно зруйнований зіткненням.

Сім інших супутників обертаються трохи далі від Юпітера, і в протилежному напрямку, тобто є ретроградними. У цьому більш віддаленому регіоні є безліч інших ретроградних супутників, які потрапляють в три окремі групи з подібними орбітами. Дослідники вважають, що ці три групи були колись трьома великими супутниками, які також були розбиті зіткненнями.

Ці дев'ять супутників поки залишаються безіменними. А ось десятий вже отримав від Шеппарда і його команди ім'я Valetudo (порівняйте зі словом "валеологія"), в честь правнучки Юпітера, римської богині здоров'я і гігієни. Цей супутник обертається по тому ж загальному шляху, що і всі ретроградні супутники, але в протилежному напрямку. Скотт Шеппард зазначає, що це може бути залишок якогось випадкового об'єкта в Сонячній системі.

Існує високий ризик того, що Valetudo зіткнеться з іншим небесним тілом і припинить своє існування. Шеппард порівнює цей супутник з машиною, яка їде по зустрічній смузі.

"Це просто показує, наскільки хаотична була наша Сонячна система в минулому. Ці зовнішні супутники Юпітера - це залишки хаосу. Причина, по якій ці об'єкти тільки зараз відкриваються, полягає в тому, що за останні десять років технологія телескопів різко покращилася", - сказав Шеппард.

Відкриття нових супутників могли б допомогти більше дізнатися про історію Юпітера та інших газових гігантів, тому що супутники часто є "вікнами" в той час, коли сформувалася планета. Розуміння відносин супутника і планети може бути особливо корисно для вивчення інших сонячних систем і екзопланет.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X