Астрономи розповіли про останні секунди роботи апарату Rosetta

17 грудня 2016, 08:01
Зонд Rosetta, який розбили на кометі Чурюмова-Герасименко, встиг передати вченим дані про температуру на її поверхні

Дані, які апарат передавав перед тим, як розбився, аналізували близько двох місяців, повідомляє прес-служба ESA.

"Це здорово, що ми отримали перші висновки з останнього набору даних Rosetta. Зараз команда зосереджена на аналізі великих масивів даних, зібраних в ході двох з гаком років місії на кометі", - говорить Метт Тейлор, науковий співробітник проекту Rosetta ESA.

Відео дня

Одним з головних відкриттів Rosetta під час падіння стало вимірювання температури поверхні і надр комети Чурюмова-Герасименко на глибину в кілька сантиметрів. В деяких точках температура сягала мінус 110 градусів, а в інших – мінус 190 градусів.

До того ж, Rosetta виявила, що навіть на такій великій відстані від Сонця комета продовжувала викидати гази, що було несподіванкою для вчених.

До речі, останнім переданим Rosetta сигналом став сигнал небезпеки про появу в безпосередній близькості від зонду "великого об'єкта", яким, власне, і була комети Чурюмова-Герасименко.

30 вересня НВ розповідало про останніх секундах "життя" апарату Rosetta. Рішення "упустити" апарат було прийнято через те, що комета віддалилася від Сонця на відстань понад півмільярда кілометрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X