Кінець історії. ESA розбило космічний апарат Розетта на кометі Чурюмова-Герасименко

30 вересня 2016, 14:20
Зонд Розетта через більш ніж два роки досліджень комети врізався в неї в 13:39 за київським часом. Останній сигнал з Розети прийшов на Землю через 40 хвилин

Європейське космічне агентство (ESA) вирішило "кинути" апарат Розетта на поверхню комети, оскільки небесне тіло віддаляється від Сонця, та продовжувати місію далі було б важко. В 11:00 по Києву, згідно з планом місії, були відправлені останні команди для наукових інструментів, повідомили в блозі ESA .

Відео дня

Кероване зіткнення дозволить зробити ряд знімків рекордно високої розподільчої здатності і отримати нові дані про комету. Ці знімки будуть передані на Землю в останні секунди "життя" апарату.

А вчені, за їх словами, будуть працювати з ними ще кілька років.

Підготовка до керованого зіткнення апарату з кометою почалася ще в серпні 2016 року. Так, для економії енергії була відключена антена, яка відповідала за зв'язок з апаратом Філи. Минулої ночі її включилися двигуни на 208 секунд для того, щоб перевести апарат на траєкторію зіткнення з кометою. Посадка сталася на швидкості близько двох кілометрів на годину. В результаті зв'язок апарату з Землею перервався.

Один з останніх переданих на Землю знімків був таким. На ньому комета знята з відстані всього в два з половиною кілометра:Перед "смертю" Розетта попрощалася з марсоходом Curiosity зворушливим твітом:Комети 67P/Чурюмова-Герасименко була відкрита у 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Комета знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину, період її обертання дорівнює 6,6 років.

Загальна вартість місії Розети оцінюється в 1,3 мільярда євро. Зонд був запущений в березні 2004 року, він подолав 6 мільярдів кілометрів за 10 років, по дорозі одного разу зблизившись з Марсом і тричі - з Землею, а також пролетівши повз астероїди Штейнс і Лютецію.

На Розетті, до речі, є пластина зі словами на сотнях мов Землі - на випадок, якщо зонд знайдуть інопланетяни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X