Астрономи NASA опублікували знімок спалахів на Сонці

30 травня 2018, 21:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Обсерваторія сонячної динаміки NASA передала на Землю знімок активного регіону на Сонці, на якому можна помітити невеликі спалахи.

Розміри цих "невеликих спалахів" набагато більше діаметру Землі, повідомляється на сайті NASA.

Активний регіон на нашій зірці виявився в центрі уваги обсерваторії 23-25 ​​травня цього року. Знімок був зроблений 23 травня, а потім був потрібен якийсь час для обробки кадру.

Відео дня

"Активні області - це області інтенсивної магнітної енергії. Лінії поля підсвічуються зарядженими частинками, що обертаються вздовж них, і найлегше помітні при перегляді. Розфарбовані зображення були зроблені на довжині хвилі ультрафіолетового діапазону", - пояснюють в NASA.

Цікаво, що слабкі коливання магнітного поля досягнуть Землі 1 червня, а вже 2 червня сила магнітної бурі підніметься до рівня G2. Протягом наступних трьох днів - 3, 4 і 5 червня - вплив Сонця також буде відчутним.

Сонячний спалах - вибуховий процес виділення енергії в атмосфері Сонця. Спалахи так чи інакше охоплюють всі шари сонячної атмосфери: фотосфери, хромосферу і корону Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує кількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється в цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Раніше НВ повідомляло, що в ніч на 8 лютого на Сонці стався найпотужніший спалах у 2018 році. На думку астрономів, це найбільший спалах з жовтня 2017 року. Сонячні спалахи залежно від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Бал лютневого спалаху становив C8.1, що приблизно в 10 разів менше, ніж найвищий бал сонячних спалахів, які позначаються літерою X.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X