На Сонці зафіксували потужний спалах

9 лютого 2018, 07:04

У ніч на 8 лютого на Сонці стався найпотужніший спалах в 2018 році.

На думку астрономів, це найбільший спалах з жовтня 2017 року, повідомляється на сайті лабораторії рентгенівської астрономії Сонця російської академії наук.

"Спалах став завершенням найбільшого за останні кілька місяців сплеску сонячної активності, який спостерігається з 4 лютого. За ці дні потік рентгенівського випромінювання від Сонця зріс приблизно в 10 разів. Підвищеним зараз є і рівень радіовипромінювання Сонця", - відзначають вчені.

Відео дня

Сонячні спалахи залежно від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Бал недавнього спалаху становить C8.1, що приблизно в 10 разів менше, ніж найвищий бал сонячних спалахів, що позначається літерою X.

Астрономи вважають, що лютневий спалах не повинен вплинути на здоров'я жителів Землі та технічні об'єкти на нашій планеті.

"Вплив цього спалаху на Землю практично виключено через його значне віддалення від лінії Сонце-Земля. Крім того, спалах належить до так званого імпульсного типу, який, згідно з теоретичними уявленнями, не супроводжується викидами сонячного плазми в міжпланетний простір. Саме такі викиди є головною причиною сильних магнітних бур", - наголосили вчені.

Сонячний спалах - вибуховий процес виділення енергії в атмосфері Сонця. Спалахи так чи інакше охоплюють всі шари сонячної атмосфери: фотосфери, хромосферу і корону Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує кількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється в цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X