Астрономи готуються отримати перший знімок чорної діри
Раніше вчені досліджували чорні діри лише за непрямими ознаками, зокрема - з допомогою вимірювання гравітаційних хвиль, пише Independent.
Робота над створенням знімка почалася 4 квітня і триватиме до 14 квітня. Вчені за допомогою телескопа Event Horizon Telescope (EHT) сподіваються провести перевірку фундаментальних теорій фізики чорних дір на прикладі об'єкта в сузір'ї Стрільця.
В основі EHT лежить так звана технологія інтерферометрії з довгою базою, що дозволяє об'єднати в глобальну мережу безліч наземних телескопів, створивши таким чином один гігантський телескоп розміром із Землю. Потужності подібної системи має вистачити для того, щоб заглянути в саме серце Чумацького Шляху і зробити унікальний знімок, нехай і під дуже гострим кутом.
Діапазоном радіоспостереження обраний 1,3-міліметровий діапазон, який, на думку астрофізиків, може просвітити будь-які скупчення газу і пилу навколо чорної діри. До речі, за розрахунками вчених, маса цієї чорної діри перевищує масу Сонця в 20 мільйонів разів.
Раніше НВ повідомляло, що в кінці березня 2017 року астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка з невідомих причин покинула центр своєї галактики.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.