Астрономи готуються отримати перший знімок чорної діри

6 квітня 2017, 11:30
До 14 квітня учені розраховують отримати зображення горизонту подій чорної діри. Так називається межа, перетнувши який матерія або випромінювання вже не мають шансу повернутися

Раніше вчені досліджували чорні діри лише за непрямими ознаками, зокрема - з допомогою вимірювання гравітаційних хвиль, пише Independent.

Робота над створенням знімка почалася 4 квітня і триватиме до 14 квітня. Вчені за допомогою телескопа Event Horizon Telescope (EHT) сподіваються провести перевірку фундаментальних теорій фізики чорних дір на прикладі об'єкта в сузір'ї Стрільця.

Відео дня

В основі EHT лежить так звана технологія інтерферометрії з довгою базою, що дозволяє об'єднати в глобальну мережу безліч наземних телескопів, створивши таким чином один гігантський телескоп розміром із Землю. Потужності подібної системи має вистачити для того, щоб заглянути в саме серце Чумацького Шляху і зробити унікальний знімок, нехай і під дуже гострим кутом.

Діапазоном радіоспостереження обраний 1,3-міліметровий діапазон, який, на думку астрофізиків, може просвітити будь-які скупчення газу і пилу навколо чорної діри. До речі, за розрахунками вчених, маса цієї чорної діри перевищує масу Сонця в 20 мільйонів разів.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці березня 2017 року астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка з невідомих причин покинула центр своєї галактики.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X