Археологи розкопують в Кам'янці-Подільському церкву ХІV сторіччя

1 червня 2018, 07:15

У Кам'янці-Подільському на території Старого замку розпочались археологічні дослідження на місці розташування церкви Покрови Богородиці.

Як розповідають музейники, церква Покрови Богородиці побудована у ХІV сторіччі, повідомляє сайт Кам'янець-Подільської міськради.

В описі замку 1494 року церква згадується, як дерев’яна з дзвіницею та двома дзвонами. У 1672 році була розібрана для перебудови в кам’яну. За переказами, в ній були поховані князі Коріатовичі - Юрій та Олександр.

Відео дня

Відомості про церкву також знайшли в інвентарних описах Кам’янецького замку 1570 та 1572 років. В описах згадується "...посеред замку Церква Руська з дзвіницею і двома дзвонами, з Аспарелями Руськими".

На території замку існував також римо-католицький костел Святого Станіслава, який розміщувався з лівого боку від входу в замок з боку міста, біля башти Папської. Вчені сподіваються знайти і його рештки.

Костел був побудований в кінці XVI ст. Яном Потоцьким, колишнім старостою кам’янецьким, який забезпечив його призначеною відсотковою сумою в 100 злотих. 1597 року це було підтверджено королем Сигізмундом ІІІ. На плані архітектора Бенедикта Ренарда 1713 року костел позначено, як "церква старости", а на плані 1773 року споруду храму - як "костьолик святого Станіслава".

На початку ХІХ ст. споруда костелу швидше за все була зруйнована. Так, на плані міста 1810 року на місці розташування костьолу зображується нечіткий малюнок занедбаної споруди.

Раніше НВ повідомляло, що у Хмельницькій області в селищі Сатанів місцевий краєзнавець Дмитро Полюхович під час дослідження ділянки підземель знайшов сакральну юдейську реліквію, якій немає аналогів в світі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X